Naše plány na rok 2024

V letošním roce 2024 na jaře budu krýt moji Keomí a Cloo s Karatem. Také zkusime mít naposledy šteňátka u Nobles, ale ta pojede na Slovensko a vybrala jsem ji psa -Arienwen High Hopes. S touto chovatelskou stanicí již mám zkušenosti a tento pes i jeho zdravotní výsledky se mi líbí.

Holky jsou nervozní a kluci je obletují. Na jaře by se měly hárat dvě fenky z mého odchovu Xsissy ( ta bude s Karatem) a Ria ( ta jede také na Slovensko za Arienwen High Hopes). Tady budu pomáhat s odchovem štěňátek. Tak uvidímm ,  jak se k tomu letos příroda postaví. Zdravotní výsledky mých psů najdete napravo u jména psa.

Napíšu novinky hned, jak se začne něco dít.

V únoru  byla na vyšetření loktů a kyčlí Vanilka  a super. DK-A/A, DL-0/0.

Xsissy,- můj odchov

Cea prostá-/-, DM +/-, JRD +/+, MDR +/-, IPD +/+, CN-GCS +/+

Už se rozharala Xsissy. Můj odchov, fena z vrhu X. Bude - doufejme poprvé mámou.

8.3. se úspěšně kryla s Karatem . Xsissy na hotovou genetiku, lokte i kyčle. Výsledky výborné. Pokud vše dopadne budu pomáhat s odchovem štěňátek.  Na ultrazvuk půjde cca 7.4, tak držím palce.

ANO. ANO,ANO jsou tam a zatím jsou malinký, ale rostou. Xsissy bude máma  cca 7.5.2024.  Štěňátka  budou zlatá s vlohou.

KEOMÍ

Keomí doma řádila s  Karatem a jeho poroznost si náležitě užívala, kryla se 28.3

29.4 jsme byli na ultrazvuku a HURÁ,  Keomí bude máma . V srpnu bude mít 4 roky a tak se taky dočkala. Toto bude její první vrh. S paní doktorkou jsme počítali a počítali a bude jich tam aspoň 7+. Štěňátka  by  se měla narodit úplný konec května. Štěňátka  budou hodně zlatá  s vlohou a možná některá dominantně zlatá.

CLOO

Do toho všeho  si moje Cloo dělá co chce. Moje velké plány na krytí v Polsku padly.Když měla své dny přesně na klubovou výstavu v Humpolci 20-21.4

Tak si to doma zařídila s Karatem sama. Záviděla Keomí a celá blažená měla své plány. Tak uvidím na ultrazvuku cca 23.5 co se jim  to povedlo.

Dnes 21.5 jsem byla na ultrazvuku  s Cloo a viděla jsem je. Mrňousku jsme  našli s paní doktorkou moc. Tak jsem sama překvapená. Tak,teť jen už ať všechno holky zvládnou a bude veselé, štěněcí léto.

Cloo by měla mít štěňátka kolem 23.6.

Tady bude celý vrh dominantně zlatých mrňousku. 

Ria- můj odchov 

Cea -/- prostá, DM +/+, JRD+/+, IPD+/+, MDR1 -/-, CN-GCS +/+

Do toho se nám rozhárala Ria , fenka z mého dochovu, bude se krýt příští týden a i tam se necháme překvapit, Bude to její poslední vrh. Ria jede za psem 24.4.

Jedeme na Slovensko za Arienwen High Hopes. 

Tak snad se zadaří.

Vše proběhlo jak mělo a oba byli spokojeni. Tak na ultrazvuku cca 25.5 uvidíme výsledek.

Dnes 24.5 byla Ria na ultrazvuku a bude za měsíc mámou.  Toto bude její poslední vrh a určitě jedno štěňátko zůstane i v mé chovatelské stanici.  Už po tři generace tyto skvělé  holky dělají radost v mnoha rodinách a pořád mi chodí hodně krásných zprav i videí jak to jsou užasní psy. 

Štěňátka  se narodí cca 26.6.2024

Ria bude mít štěňátka nejvíc zlatá s vlohou a trikolory. Může se objevit i dominantně  zlaté.

NOBLES 

Nobleska moc nezahálela a když viděla co se děje ,tak se rychle přidala a týden po Rie jsem na Slovensko  jela s Nobles. Arienwen High Hopes mě moc rád viděl a hlavně druhou slečnu, kterou jsem mu přivezla. Nobles a její zkušenosti vzali za své a bylo hned hotovo. Kolem toho hromada hraní a dovádění.Druhý den jsme to zopakovali a jeli domů. 

Tak a je to tu. Dnes 31.5 jsem byla na ultrazvuku s Nobleskou a paní doktorka mi jen potvrdila moje tušení, že JE TĚHOTNÁ. Štěňátka  se narodí začátkem července. 

U Noblesky budou štěňátka zlatá s vlohou a dominantně  zlatá.

Tak a teť se přírodo ukaž. Můj šílený duben je za mnou a doufám, že na zahradě bude u mě veselo. A věřím, že  udělám radost i těm ,kteří si vyberou svého parťáka a hned budou o těch pár chlupů šťastnější. 

Tak 

Štěňátka budou k odběru o prázdninách- červenec , srpen. Rezervace štěňátka stále možná. Všechna budou mít genetické testy.Vice info na tel.

8.5 se to stalo - máme 1 slečnu a 2 kluky. Vše bylo za hodinu vyřešený a Xsissy je moc šikovná a opatrná mamča a hlavně- všichni jsou v pořádku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V pátek 31.5, hned po půlnoci se Keomí rozhodla, že  se teda do toho dáme. Vzala to forem a ve tři hodiny bylo hotovo. Kea se poctivě stará, jen asi nepočítala s takovým počtem. Na prvorodičku je to až ,až. Ale spolu to zvladnem.


 
 
 
 
 

Zdraví-

Cea- prostý -/+

MDR  +/+

DM +/+

Další brzo doplním 


 
 
 
 
 
 
 

Štěňátka viz NOVINKY

  • štěňátka viz. NOVINKY

    9.3.2024

    Novinky jsou v NOVINKÁCH


Náš chov


Fotogalerie


Nejnovější fotka

fotogalerie

Toplist

Hledat